Julita i Paula tworzą pierwszy i najbardziej znany w Polsce duet skrzypcowy, który od kilku lat  koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Austria, Belgia, Holandia, Francja, Włochy, Rosja, Czechy, Wielka Brytania). Obie ukończyły studia w klasie skrzypiec na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Swoje umiejętności doskonaliły na międzynarodowych kursach mistrzowskich.

Paula jako stypendystka Ministra Kultury ukończyła studia podyplomowe w Królewskim Konserwatorium w Brukseli w klasie Igora Ojstracha. Uzyskując stypendium Królowej Belgii kontynuowała naukę na prestiżowej uczelni La Chapelle Reine Elizabeth. Zdobyła wiele nagród, m.in.:

§  Tytuł laureata cyklu koncertowego im. B. Hubermana w Warszawie (2000 r)

§  Druga nagroda na Międzynarodowym Konkursie Musique de Chambre w Brukseli (2005 r)

§  Specjalna nagroda na konkursie Indywidualności Muzycznych w Gandawie (2006 r)

§  Pierwsze miejsce w kategorii muzyki kameralnej na XIX Międzynarodowym Konkursie w Barletta we Włoszech (2009 r)

§  Grand Prix w kategorii skrzypce solo na XIX Międzynarodowym Konkursie w Barletta (2009 r)

Aktualnie jest asystentką na Uniwersytecie Muzycznym im.Fryderyka Chopina w Warszawie.

Julita realizuje się na polu szeroko pojętej muzyki rozrywkowej i filmowej jako skrzypaczka, kompozytorka,  aranżer i producent muzyczny. Jest też wokalistką o rzadko spotykanej barwie głosu (kontralt) i równie unikalnej skali, obejmującej cztery oktawy.

Julita i Paula grają ze sobą od najmłodszych lat i doskonale rozumieją się muzycznie. Pochodzą z  muzykalnej rodziny, poza nimi gra także reszta rodzeństwa: Katarzyna – na oboju, Agnieszka – na altówce, Paweł – na kontrabasie.

Pierwsza płyta duetu ukazała się w 1998 roku nakładem Sony Music Polska. Składały się na nią w większości kompozycje mistrzów muzyki poważnej, m.in.: „Burza” Vivaldiego, „Kaprys 9” Paganiniego czy „Somewhere” Bernsteina. Album szybko uzyskał status Złotej Płyty. Rok po premierze płyta została zauważona w innych krajach, wzbudzając duże zainteresowanie, co zaowocowało wydaniem międzynarodowej wersji albumu „Julita & Paula”. W nowej szacie graficznej i rozszerzona o nowe nagrania ukazała się w Europie oraz w Azji, zbierając wiele pozytywnych recenzji.

Na kolejnym albumie, zatytułowanym „Kolędowanie Julity & Pauli”, obok znanych polskich  muzyków, zagrała również pozostała trójka rodzeństwa. Teledysk promujący płytę zdobył pierwszą nagrodę na Europejskim Festiwalu Filmów Niezależnych w Paryżu oraz został uhonorowany Yachem na festiwalu wideoklipów Yach Film Festiwal.

Siostry koncertowały na większości polskich scen filharmonicznych, na koncertach plenerowych dla wielotysięcznej publiczności, w polskich ambasadach, dla głów państw i międzynarodowych VIPów, swoimi koncertami wspierały różne organizacje charytatywne.

Wśród licznych nagród na szczególną uwagę zasługuje bardzo prestiżowy medal Akademii Polskiego  Sukcesu, przyznawany za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Aktualnie pracują nad czwartą płytą długogrającą.